JAK DZIAŁA
instalacja fotowoltaiczna?

Z czego składa się instalacja fotowoltaiczna?

Instalacja fotowoltaiczna składa się z szeregu urządzeń niezbędnych do jej prawidłowego funkcjonowania. Główna część to panele fotowoltaiczne montowane głównie na dachach lub działkach. W skład instalacji wchodzi również inwerter, dzięki któremy prąd stały przekształca się w zmienny. Niezbędne są również różnego typu zabezpieczenia, dzięki którym nie dochodzi to przeładować lub przepięć elektrycznych. Całość dopełniają systemy montażowe poszczególnych elementów.

Instalacja fotowoltaiczna – zasada działania

Promienie słoneczne padające na panele fotowoltaiczne zostają zmienione na energię. Dzieje się to dzięki fotonom, które są nośnikami oddziaływań elektrycznych. Światło słoneczne pada na panele fotowoltaiczne, fotony wprawiają w ruch elektrony, dzięki czemu powstaje napięcie elektryczne. Tak wyprodukowana energia trafia do falownika, gdzie zostaje przekształcona w prąd zmienny. Po zmianie prąd może zostać wykorzystany do zasilania urzadzeń elektrycznych w budynku. Wszelkie nadwyżki produkcji prądu trafaiają do sieci, po czym możemy je wykorzystać na zasadzie bilansowania.

Jakie urządzenia może zasilać instalacja fotowoltaiczna?

System paneli fotowoltaicznych może zasilić wszystike urządzenia elektryczne w budyku. Coraz baradziej popularnym staje się rozwiązanie, w którym oprócz instalacji fotowoltaicznej, montujemy również pompę ciepła. Daje to możliowość uzyskania darmowej energii elektrycznej, ogrzewania oraz ciepłej wody.

Jak dbać o instalację fotowoltaiczną?

Instalacje fotowoltaiczne w dużej mierze są samowystrczalne. Elementy z których składa się konstrukcja nie wymagają okresowego serwisowania. Cechuje je duża odporność na awarię i uszkodzenia. Same panele fotowoltaiczne najczęściej są oczyszczane poprzez deszcz i wiatr. W przypdaku ciękich warunków pogodowych, istnieje możliwość, że będa potrzebowały oczyszczenia, aby zmaksymalizować swoją wydajność. Sterowanie odbywa się intuicyjnie poprzez aplikacje. Dzięki niej jestemy w stanie zweryfikować pracę naszych paneli w każdym momencie dnia.

masz pytania?

chętnie na nie odpowiemy!

KONTAKT


10.00 - 18.00 (Pon. - Pt.)
605 859 971
profotosun@gmail.com
Proboszczowice 2B, 98-290 Warta

NAWIGACJA


o naszej firmie
oferta
ostatnie realizacje
jak to działa?
kosztorys instalacji

fotowoltaika-solpro.pl 2024  |   Wszelkie prawa zastrzeżone  |   strony internetowe creativead